WestCup

WestCup
Každým rokem, vždy na přelomu srpna a září (poslední prázdninový víkend), pořádáme vícedenní závody v orientačním běhu.

Tento závod, dříve pořádáný v letech 2000-2004, byl znovu obnoven v roce 2013 a od té doby se těší velké oblibě orienťáků nejen z naší země, ale často k nám zavítají také oddíly z jiných evropských zemí, aby otestovali své schopnosti v horských terénech krušnohorských lesů.

Zúčastněné oddíly se utkají o Putovní pohár, jenž si odveze vždy ten nejúspěšnější, tedy ten s největším počtem nejlépe umístěných závodníků.

Putovní pohár získali:
2016 – Slavia Hradec
2015 – SK Kamenice
2014 – Slavia Hradec

WestCup 2018:

Jako každý rok jsme poslední víkend prázdnin, pořádali vícedenní závod WestCup. Tentokrát jsme jako centrum závodu zvolili zimní stadion, který pro nás město ochotně nechalo zamrazit a poskytlo všem účastníkům závodu možnost chlubit se svým kamarádům zážitky z bruslení z pozdního léta. Bohužel zrovna ten víkend nebyla venkovní teplota zrovna velká… no… prostě fakt dost mrzlo, proto se ze stadionu místo plánované možnosti uniknout teplému počasí stalo velice dobré lákadlo pro zaryté otužilce.

Účast byla vysoká, zavítalo k nám více než 500 závodníků, kteří velice rychle pochopili skutečnost, že pokud se vzdalujete od Nejdku jakýmkoliv směrem, drápete se vždy do kopce (jediná výjimka je, když se necháte unášet proudem Rolavy, ale to bych nikomu nedoporučoval).

I přes chladné počasí si závody všichni velice chválili. Jako minulý rok, vysvitlo slunce právě ve chvíli, kdy odjel poslední závodník. Chtělo by to nahradit člověka, jenž nám objednává počasí. Ale i tak děkujeme všem pomocníkům, kteří přiložili ruku k dílu a každému, kdo se na organizaci WestCupu podílel. Budeme se na všechny těšit v příštím roce.

Video ze závodů:

WestCup 2017:

Informace o WestCupu 2017 naleznete ZDE

WestCup 2016:

WestCup 2016
Letošní WestCup proběhl v teplých a slunečných dnech 26.-28. srpna. Účast byla sice nižší než v minulém roce (kolem 390 závodníků), avšak vše proběhlo bez sebemenších potíží a nejen díky příznivému počasí se celá akce náramně vydařila.

Součástí byl tradičně závod s volným pořadím kontrol a také vložený noční orienťák pro odvážné.

Bližší informace o závodě, včetně pokynů a výsledků jednotlivých etap najdete zde:
ORIS – WestCup 2016

Video ze závodů:

Sponzori

WestCup 2015:

Bližší informace o závodě, včetně pokynů a výsledků jednotlivých etap najdete zde:
ORIS – WestCup 2015

WestCup 2014:

Bližší informace o závodě, včetně pokynů a výsledků jednotlivých etap najdete zde:
ORIS – WestCup 2014

WestCup 2013: