Žebříček B – Pardubice

Litošice „B“ žebříček a naše účast:
Nick newiak, Verča Ziebová, Iva a Pája Nádeníčková, Klára a Kuba nakonec neodjeli.
V lesích západně od Litošic na Přeloučsku proběhly o víkendu 17.-18.6.2017 dva závody žebříčku B-Čechy v orientačním běhu. Centrum bylo na hřišti u Hospůdky v Litošicích. Pořadatelé z OK Lokomotiva Pardubice uvítali na startu 1100 účastníků, kteří bojovali o body do žebříčku ve 42 kategoriích. Terén byl rovinatý (převýšení na jednotlivých tratích bylo na naše nejdecké poměry extrémně malé). Převážnou částí prostoru byl rovinatý smíšený les; průběžnost lesa byla velice rozdílná – byly tam „hustníkové“ partie, ale hlavně tam byly velké plochy čistého průběžného lesa protkaného pravidelnou obdélníkovou sítí komunikací. Na JZ se tato rovinatá část ostře svažovala; na hraně tohoto svahu vystupovaly na povrch nevysoké skalky; na pár místech se svah zařezával do plošiny hlubšími údolími. Sobotní závod, který se běžel prý za chladného počasí nejvíce seděl Páje a Nickovi, oba do desítky a to ze 60 účastníků je slušné. Iva, která běžela po zranění to až tolik nevyšlo, ale i 32. místo není špatné. Neděle už vyšla jenom Páje, ale zase brambora o 7 sekund.