Zimní Akademie Běleč nad Orlicí 2017

Intervaly-neděle

O uplynulém víkendu (2.-6.2.2017) se v Bělči nad Orlicí konala Zimní akademie dorostu, které se zúčastnilo 70 dorostenců a 11 trenérů, za náš oddíl Pája, Klára a Nick .

Ve čtvrtek po příjezdu  se konal hned 1. trénink a to „nočák“  se startem a cílem v jídelně našeho tábora. Večer následovala teorie navigace a informovaného pohybu. V pátek jsme se přesunuli asi na 1,4 km vzdálený start middlu, který jsme běželi v poměrně dost

Klára při sprintu v Hradci Králové

zarostlém a rovinatém terénu. Odpoledne nás čekala 2 mapová cvičení zaměřená na práci s buzolou. Při hadu jsme se museli soustředit na co nejpřesnější odběh od kontroly tak, abychom se k následujícímu lampionu nemuseli stáčet. Druhé cvičení bylo zaměřené na běh přímým směrem. Večer jsme zhodnotili tréninky a  probrali nominační kritéria na mezinárodní akce výběru dorostu. Ráno jsme se přesunuli do Hradce, kde nás čekal sprint. Zde jsme se měli zaměřit na plynulý výkon s minimem zastávek v maximálním tempu, rychlost a

Pája při sprintu v Hradci Králové

rozhodování mezi volbami na postupech. Druhý  trénink byl zaměřený na vnímání vrstevnic, ovšem dost podstatnou propojovací technikou byl  často běh na směr podle buzoly. Večer se opět konal rozbor postupů.  Také měla slovo Jindra Hlavová, která nám zopakovala význam strečinku pro regeneraci. V neděli ráno se běžely intervaly. Holky běžely 4-5 x cca 850 m, a kluci 4-5 x 1,01 km po silnici na SI čipy. Odpoledne byl na programu Micro-O, u tohoto tréninku byly  kontroly blízko k sobě  a šlo o to orazit pouze ty své. Šlo tak o přesnou dohledávku a dívání se do popisů. Jakákoliv navíc nebo špatná kontrola znamenala DISK. Večer byl opět rozbor tréniku a protažení se. Poslední trénink byl s hromadným startem a byl rozdělen do několika okruhů, každý závodník tak měl mapu na své jméno.

Děkujeme moc trenérům za soustředění a těšíme se na dálší akce.

Mapy:   Čtvrtek   1)NOB: D16H16

Pátek      1)Middle: D16H16   2)Kombotech: D16H16

Sobota     1)Sprint: D,H            2)Vrstevnice: D16H16